22 Styczeń 2021 o 00:00
iBOOD

Automatyczny ekspres do kawy Siemens | EQ.6 TE651209RW

Ekspres do kawy Siemens | EQ.6 TE651209RW

Masz już prawdziwie biurowy ekran. Zorganizowałeś sobie także wygodne krzesło. Tylko kawa jeszcze nie taka jak w biurze...

Specyfikacja

Marka: Siemens
Typ: automatyczny ekspres ciśnieniowy | EQ.6 TE651209RW
Gwarancja: 2 lata

• coffeeSelect Display
  • Młynek ceramiczny
  • Dwa procesy mielenia i parzenia dla uzyskania bardzo mocnej kawy

Smak

• Espresso Macchiato, Café Crème, Cappuccino, Latte Macchiato, Kawa
  • aromaDouble Shot: wyjątkowo mocna kawa bez gorzkości dzięki podwójnemu mieleniu i parzeniu
  • Opcjonalny filtr do wody BRITA Intenza: poprawia smak kawy i wydłuża żywotność urządzenia

Komfort

• coffeeSelect Display
  • IndividualCup Volume: zawartość można precyzyjnie ustawić
  • Dozownik kawy i spieniacz do mleka można regulować na wysokość
  • Wybór dwóch filiżanek do espresso, kawy
  • Odłączany zbiornik na wodę (pojemność 1,7 litra)
  • Elastyczny dodatek do mleka
  • Krótka instrukcja zawsze pod ręką w urządzeniu

Wydajność

• ceramDrive: wysokiej jakości młynek ceramiczny
  • CreamCenter: mleczne specjały One-Touch z idealnie delikatną pianką mleczną
  • Pianka mleczna, gorąca woda dostępna osobno
  • Ciśnienie pompy: 15 bar
  • Oddzielny pojemnik do kawy mielonej
  • zeroEnergy Auto-Off: wyłącza się całkowicie po określonym czasie (zużycie 0 W)

Czyszczenie

• Wyjmowany blok zaparzający: łatwy i higieniczny do czyszczenia pod kranem
  • W pełni automatyczny program płukania przy włączaniu i wyłączaniu
  • AutoMilkClean: w pełni automatyczne czyszczenie parą systemu mleka po każdej przygotowanej kawie lub mleku
  • pieniacz do mleka można łatwo wyjąć i myć w zmywarce
  • Tacka ociekowa i pojemnik na fusy można wyjmować i myć w zmywarce
  • calc'nClean: automatyczny program czyszczenia i odkamieniania

Inne

• Pojemnik na ziarna kawy z pokrywką aromatu (300 g)
  • Regulowany stopień zmielenia
  • Regulowany język wyświetlacza
  • Bezpieczeństwo dzieci
  • Długość kabla: 1 m
  • Wartość przyłącza: 1500 W

W zestawie

• Ekspres do kawy Siemens | EQ.6 TE651209RW
  • Miarka
  • K**0030
  • Pasek testowy
22 Styczeń 2021 o 00:05
martinic Użytkownik

No cóż, w sieciówkach rtv-agd 100 zł taniej. Od ręki.

22 Styczeń 2021 o 04:58
maisssss Użytkownik

Martinic…..Te 100 zł tańsze to podróbki.

22 Styczeń 2021 o 07:55
cryshis Użytkownik

W electro.pl podróbka? Zejdź na ziemię. Cena wyjściowa z kosmosu, oferta żadna.

22 Styczeń 2021 o 07:22
wojtekmarchewka Użytkownik

Posiadam ekspres, z tej serii, model EQ6 plus s700, od prawie roku . Mimo że lubię kawy, to jest to dopiero, mój pierwszy i nie wyobrażam sobie wrócić do kawy sypanej. Rozważałem wiele firm, ostatecznie padło na Siemens, robię 4 kawy dziennie, jednak z podwójnym mieleniem (więc tak jakby robił 8 kaw), na liczniku ok 1000 kaw i 200 napoi mlecznych. Ma bardzo duży wybór rodzai kaw oraz każdą można sobie spersonalizować (wielkość, ilość % mleko/kawa, temperaturę, moc kawy), wszystkie ustawienia są zapamiętywane, po ponownym uruchomieniu. Speniacz mleka jest, w oddzielnej dyszy z wężykiem, bardzo łatwe do czyszczenia (program automatyczny) i demontażu. Piany robi grube, w zależności od temperatury mleka i jej %. Ekspres robi kawę z ziarna jak i mielonej, w specjalnej szufladce. Ja od siebie polecam, jedyny problem, z tą ofertą jest taki że tob model s100, a ja kupiłem ok rok temu s700, w promocji za tyle samo co tu na iBOOD.

Ps. W sieci ciężko znaleźć informacje, jakie wielkości maksymalne robi ekspres, więc napiszę, może się komuś przyda. Kawa zwykła 240ml, Espresso 60ml, Cappuccino 280ml, Latte Macchiato 400ml

22 Styczeń 2021 o 10:15
Heritage.pl Użytkownik

Również posiadam od trochę więcej niż roku model s700. Nie pamiętam już czym się różni od “setki”, ale coś tam więcej ma za co dopłaciłem. Za s700 zapłaciłem 3200 zł (3600 zł minus rabat od Siemensa). “Setka” kosztowała wtedy około tej kwoty co dzisiaj na iBodzie. Żadna to promocja! PS: sam expres z ręką na sercu polecam.

22 Styczeń 2021 o 10:24
silvjosh Użytkownik

życzę żeby Tobie działał lepiej niż mój. Siemens swoją awaryjnością tak podnosił ciśnienie, że już nie trzeba było robić kawy…

22 Styczeń 2021 o 10:22
silvjosh Użytkownik

A ja pozbyłem się jakiś czas temu Siemensa (bodajże EQ.7) i odczułem WIELKĄ ulgę. Niekończące się problemy – a to zbyt zimna kawa, a to wiecznie zapychająca się jednostka zaparzająca, mokre fusy, psujący się spieniacz mleka… Przez 5 lat (wykupiłem przedłużoną gwarancję na szczęście) chyba z 7-8 razy lądował w serwisie, a serwis Siemensa oznacza że trzeba sobie zorganizować transport i potem czekać prawie dwa miesiące aż naprawią i odeślą.

Równolegle kupioną miałem Nivonę do firmy, inną nivonę kupiła moja siostra – i owszem, jakieś problemy bywały (raz się zapchały jakieś przewody i trzeba było oddać do serwisu) ale generalnie nic się nie działo. ANI RAZ nie trzeba było wyjmować i przeczyszczać jednostki zaparzającej, podczas gdy w siemensie tydzień bez tej upierdliwej czynności to było święto, a zdarzało się nawet że co kilka kaw ten szajs się zapychał!

Jak już się pozbyłem siemensa to odżałowałem kasę na Jurę – i nareszcie mam święty spokój i świetną kawę.

22 Styczeń 2021 o 10:37
megi_22 Użytkownik

0Mam dwa ekspresy siemens – stary model EQ7 oraz nowy EQ6 s700 – oby dwa modele mają ciśnienie 19bar. Podstawowy model s100 ma 15bar.

Co do jakości – ze starszego modelu EQ7 kawa zdecydowanie lepiej mi smakuje. Użytkuję także w firmie model EQ8 i też kawa jest zdecydowanie lepsza od tej z nowego modelu.

Nie jest to tylko moje odczucie, pozostali domownicy oraz współpracownicy w firmie mieli takie same odczucia.

Sam ekspres bezawaryjny- EQ7 mam z od wielu, wielu lat i ostatnio dałam na serwis bo zepsuła się pompka.

EQ 8 nie był jeszcze w serwisie, wszystko działa a mamy go w firmie od 2015 lub 2016 roku i w biurze pracuje wiele osób.

Model EQ6 plus s 700 zakupiłam w serwisie przy oddawaniu EQ7 do naprawy, więcej stoi niż jest używany, czy warto kupić ?

Sądzę, że tak ale model s700 a oferowany tutaj to model s100.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.