30 Maj 2017 o 00:00
iBOOD

Acer Aspire GX-781 | i5 | 8GB | GTX 1050 | HDD i SSD

Acer Aspire GX-781

Najnowsze gry nie działają w 100% płynnie na Twoim komputerze? W takim razie pora go wymienić na Acer Aspire GX-781!

Specyfikacja

Producent: Acer
Typ: GX-781 I10502 NL
Gwarancja: 2 lata

• SSD 128 GB
  • Przystosowany do VR
  • Z nagrywarką DVD

System operacyjny 
Windows 10 Home

Procesor i pamięć
CPU: Intel Core i5-7400 (4 rdzenie)
Cache: 6 MB
Maksymalna częstotliwość procesora: 3,5 GHz
Pamięć RAM: 8 GB DDR4-SDRAM

Dysk
HDD: 1 TB 7200 RPM
SSD: 128 GB

Karta graficzna
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050
Pamięć: 2 GB
Obsługa VR

Łączność
Czytnik kart
Napęd optyczny: DVD Super Multi DL
Bluetooth 4.0
Ethernet LAN do 1000 Mbit/s
WLAN: 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
4x USB 2.0
3x USB 3.0
HDMI
DVI
Ethernet LAN
Złączne słuchawkowe
DIsplayPort

30 Maj 2017 o 00:20
benzene Użytkownik

Czy to tylko moje złudzenie czy składak z tych samych części kosztowałby znacząco mniej?

30 Maj 2017 o 00:32
masofcer Użytkownik

tak na szybkiego w cenach morelowych wychodzi ok 2800 zeta + buda, jakas myszka i klawa. Oczywiście idąc po kosztach (ale nie oszukujmy sie w tej budzie tez nie siedzi nic specjalnego , filmy sa na youtubie )  w sumie nie wiem kto to kupuje :/

30 Maj 2017 o 01:40
skalak25 Użytkownik

Żeby złożyc tak zwanego “składaka” trzeba znac architekturę komputera w stopniu przynajmniej dobrego technika, ale zalecana wiedza z zakresu diagnostyki z odpowiednimi obliczeniami bez których komponenty nie współgrac a nawet jeśli to do czasu.

Jeśli jesteś amatorem to nawet nie próbuj bawic się w eksperta chyba ani doradzac innym , tylko kup sprzęt złożony i przetestowany.

30 Maj 2017 o 02:11
L4U Użytkownik

ale można kupić na części w sklepie i za parę groszy ci złożą, lub nawet za darmo. Z tym że pytanie czy warto się tak bawić. Płaci się tu za markę i jako za “komplet”, na części zawsze wychodzi taniej aczkolwiek nie każdy tak chce. Laptopa też kupisz na części?

30 Maj 2017 o 02:45
crysis94 Użytkownik

-___-

W gimnazjum składało się stacjonarki… podstawy matmy i troszeczkę wiedzy w zupełności wystarcza… a przynajmniej jakąś ciekawą budę można sobie dobrać i dobrych past użyć…

30 Maj 2017 o 03:09
hoaxx Użytkownik

skalak25: Podzespoły komputerowe to wcale nie taka czarna magia jak tu przedstawiasz… nastoletnie dzieci składają PeCety, nie jest to aż takie wielkie przedsięwzięcie.

“trzeba znac architekturę komputera w stopniu przynajmniej dobrego technika”, “wiedza z zakresu diagnostyki z odpowiednimi obliczeniami bez których komponenty nie współgrac” – Składam swoje komputery od 25 lat i nigdy nie spotkałem się z koniecznością “diagnostyki bez której komponenty nie będą współgrać” – pomijając może zaawansowane OC.

Oczywiście jeżeli ktoś ma dwie lewe ręce, to owszem, lepiej komuś zapłacić za złożenie – a dla osób bez obeznania pozostaje tylko zapłacić za zestaw.

30 Maj 2017 o 07:18
strix02 Użytkownik

Tak tak, obliczenia trzeba robić, przez miesiąc, wcześniej trzeba też skończyć fizykę kwantową i mieć uprawnienia elektryka wysokich napięć.

Bzdura.

Pierwszego kompa złożyłem w pierwszej klasie szkoły średniej, po spędzeniu 3 nocy na forum maniaków komputerowych.
Służył kilka lat bezawaryjnie. Dalej było podobnie.

Jedyny klucz jaki wystarczy stosować – wszystkie markowe elementy ze średniej i wyższej półki. Mamy wówczas sprzęt  lepszy niż te wszystkie składaki (lepsze pasty, zasilacze, pamięci, jakość karty graficznej, lepsza konstrukacja obudowy jeśli chodzi o chłodzenie). Wyjdzie na pewno taniej niż porównywalne markowe Delle czy inne HP jeśli składamy na najnowszych podzespołach. Na pewno wyjdzie drożej niż “taka sama” konfiguracja “gotowych i przetestowanych” na allegro.

Kompa złoży każdy przeciętny orangutan, jeśli wcześniej potrafi otworzyć puszkę z rybą i wymienić dętkę w rowerze. Wystarczy, że z tydzień posiedzi na forach, przejrzy tutoriale i można startować. To żadne rocket science a żeby coś zepsuć przy składaniu to naprawdę trzeba się postarać.

30 Maj 2017 o 08:05
ZbiPel Użytkownik

Jestem amatorem i złożyłem już kilka dobrych komputerów. Droższych od tego egzemplarza. Trochę netu i nic trudnego.

To nie gryzie. Świat należy do odważnych.

30 Maj 2017 o 11:11
krupers Użytkownik

Uwielbiam tych znawców i specjalistów, którzy złożyć umieją, ale system co miesiąc reinstalują. Nie każdy jest orłem i nie każdy potrafi lub chce się bawić.

A co do samego “świata dla odważnych” – nie wiem czy odważnie jest bawić się podzespołami za gruby hajs. Dla jednego złożenie za 5000zł będzie bolało, jak się coś zepsuje, dla drugiego wydanie 1000zł będzie jak odebranie sobie opłaty za czynsz…

Trochę pokory.

30 Maj 2017 o 11:58
masofcer Użytkownik

Tym bardziej jak sie nie znasz to nie kupuj takich komputerow bo to jest zle, i nie jest prawda ze ten zakup pozwoli spac spokojnie z mysla ze kupiles gotowca odpalasz i robisz co chcesz.Sprzet za 3.4k musi robic cos wiecej niz ladnie wygladac na biurku. Pierwszy lepszy jak sie wyraziles znawca specjalista powie ci ze na tym kompie z taka karta odpalisz max pasjansa w full hd. Ze dodasz 100-200 do karty graficznej i bedzie to znacznie lepiej wygladalo, no ale przeciez kupiles kompa z zasilaczem zagadka o mocy 300w wiec ten sam spec odradzi ci dawanie mocniejszej karty bo nie chce miec na sumieniu twojego kompa za 3.4k. Wiec do wymiany masz juz karte i zasilacz. Skladajac to wszystko sam starczy ci jeszcze na piwo. Pewnie powiesz ale przeciez ja nie gram. Do worda i www komp za 2k jest optymalnym rozwiazaniem

Pozdrawiam

30 Maj 2017 o 12:01
frugo123 Użytkownik

@krppers

Co ma piernik do wiatraka. We wrześniu kupowałem komputer dzieciakowi do technikum. Dobrałem podzespoły w sklepie internetowym na m… dołożyłem złożenie i instalacje systemu i dostałem jakiś tam rabat który spokojnie pokrył te koszty. I mam normalną gwarancję na wszystko

W takich składakach jak ten problemem zazwyczaj jest montowanie w nich starych modeli płyt głównych (to jeszcze można przeboleć) i słabiutkich zasilaczy (a na tym to lepiej nie oszczędzać).

30 Maj 2017 o 14:08
xorock Użytkownik

Nawet jeśli ktoś pojęcia nie ma to czy to przez forum komputerowe (opcja lepsza), czy sam sklep, można dobrać fajny zestaw. Obecnie zakup gotowca się nie opłaca ze względu na zwroty cashback np Asusa od 400zł. Te zestawy mają zawsze słabiutkie płyty, jeszcze słabsze zasilacze i w praktyce skróconą gwarancję na wiele podzespołów. Podczas transportu zdarza się też że po rzuceniu paczki wypada GPU i następuje mechaniczne uszkodzenie np płyty. Wtedy się zaczyna zabawa ze sklepem.

30 Maj 2017 o 14:12
skalak25 Użytkownik

@strix02,

@hoaxx

@crysis94

Wy i paru innych ekspertów. Jest takie powiedzenie: kozak w necie … w świecie.

Ludzie tacy jak WY wiele mówią i piszą, ale z praktyką gorzej. Najlepsze jest to, że nic nie zrozumieliście

z tego co napisałem i ani jeden z Was nie wie jak obszerną wiedzą jest inżyniera a nawet montaż komputerów osobistych, ale

Wy oczywiście znacie się lepiej 
:) to czyni jednych ludzi bogatych a innych biednych i głupich. Udawacie , że się znacie chociaż nie posiadacie elementarnej wiedzy o tym co piszecie.

To zabawne jak ludzie robią z siebie pośmiewisko – ale inni z waszej głupoty czerpią zyski. :)

Gratulacje.

30 Maj 2017 o 14:20
skalak25 Użytkownik

p.s

Jak ktoś mówi, że dla niego jest to bardzo proste, to znaczy, że jeszcze nie zaczął nawet tego rozumiec :-))))

Slow montion this way…….mmmmmmuuuuuuu

30 Maj 2017 o 22:25
hoaxx Użytkownik

@skalak25 A co ty mądralo niby na ten temat wiesz? Walisz jedno Ad Hominem za drugim nie dodając NICZEGO do tematu. Troll.

30 Maj 2017 o 22:32
jackilleros76 Użytkownik

dokładnie @skalak25
Zrobiłeś habilitację z elementarnej wiedzy, zresztą z podpowiedziami ( bo na morelach nawet podpowiada co będzie grało  z prockiem, który wybierzemy jako podstawę)
Dalej, nie potrzeba wielkiej wiedzy, a z podejściem im drożej tym lepiej, to bez większego błędu i problemu złożymy składaka lepszego lub gorszego.
Tak więc gratuluję Tobie Twojego geniuszu w tej kwestii.

30 Maj 2017 o 02:07
Rabus Użytkownik

Wie ktoś gdzie na iBoodzie wprowadzić NIP jeśli już złożyłem zamówienie? :/

30 Maj 2017 o 06:38
Wjakobczyk Użytkownik

Nie da sie. Anuluj i rob nowe.

30 Maj 2017 o 09:30
szczepek Użytkownik

rób nowe na koncie biznesowym. W sumie nie wiem czemu ludzie mają problem z tymi typami kont.

30 Maj 2017 o 04:14
Zwyczajny Użytkownik

ale dziadowsto!!  dawno sie tak niw usmialem

30 Maj 2017 o 07:46
Tantiem Użytkownik

Nie dał bym takiej kasy za takiego kompa..

Nie chce mi się sprawdzać, się co tak za płyta główna jest, jakie chłodzenie procesora, zasilacz o jakiej mocy, ile dodatkowych wiatraków na obudowa itp itd

Cenę też oczywiście podbija Windows, pytanie co za badziewie tam jeszcze zainstalowali mc afi itp..

Co do składania, to faktycznie nie jest to nic trudnego, trzeba być rozsądnym i nie oszczędzać za bardzo, a poza tym to też loteria.

30 Maj 2017 o 10:16
pmkpmk2 Użytkownik

Płyta na H110, Zasilacz max 300W.

30 Maj 2017 o 10:52
cr0ss3r Użytkownik

Kto kupuje gotowce? Babcie wnuczkom na komunie – termin jak znalazl :)

30 Maj 2017 o 13:32
kilazz Użytkownik

Nie jest taki zły, samemu można taniej ale nie dla każdego parę stówek to jest powód żeby marnować czas na kompletowanie podzespołów, składanie tego w kupę i stawianie systemu i sterowników. Sama konfiguracja nie jest zła, zasilacz na pewno jest dostatecznie dobry żeby ten sprzęt działał bo acer raczej nie ma chęci brać go z tego powodu na serwis. Pewnie niejeden z dziś komentujących robi to ze “złoma” ze starszą grafiką i cpu i nie marzeka..

30 Maj 2017 o 13:58
kilazz Użytkownik

Już pomijam fakt, że jak ktoś bierze do firmy to woli mieć fakturę i gwarancję na 1 komputer a nie na kilkanaście podzespołów.

30 Maj 2017 o 14:39
mehoo Użytkownik

@skalak25

To Ty robisz z siebie posmiewisko… az się boje pomyslec jakbys się brał za skladanie długopisów… z Twoich wypowiedzi wynika ze zyjesz w swiecie marzen, gdzie komputery sklada się w sterylnych laboratoriach i nie zajmuje się tym nikt bez wykształcenia kierunkowego…

Slow motion: żaaaaaal miiiiiii Cieeeeeee.

30 Maj 2017 o 18:03
skalak25 Użytkownik

@mehoo

Nie ma to jak baran , który bierze się za wypowiedź .

Nie chodzi o sterylnośc ośle tylko o to co się wkłada . Ty tego nie wiesz, więc zatrzymałeś się na poprawności wsuwania komponentów we włąściwą szyne. Choc takie kozaki jak Ty największy mają z tym problem choc jak podkreslam , nawet nie o to chodzi :)

Z mojej wypowiedzi (Nie ma tym kilku formy, wróc do szkoły) wynika, że tacy ludzie jak Ty nie mają pojęcia co wkładają.

Firmy komputerowe przygotowując ‘konfigurator’ dają ludziom bez żadnej wiedzy pole do wydawania pieniędzy.

Nie potrafisz odpowiedziec w jednym wątku dyskusyjnym a chcesz się zabierac na skłądanie komputera?

Wiesz czym jest taktowanie pamięci ram, płyty głównej i procesora ? wiesz co to jest kontroler przerwań za pomocą kanałów IRQ ?

Wiesz od czego zależy wydajnosc procesora? i dlaczego większosc amaratorów takich jak Ty skraca życie poprzez źle dobraną pamięc RAM?

pewnie tez nie masz pojęcia co to są poziomy pamięci ram i jakie zadanie spelniają. Później amator pokroju Twojego grzeje zasilacz ponieważ ten dostarcza więcej lub mniej prądu niż komponenty tego potrzebują. (tak w uproszczeniu, bo języka technicznego bys i tak nie zrozumial)

Jeszcze raz powtarzam, kozak w necie … w świecie. Can I Get a hello . Naucz się angielskiego , bo tutaj też slow montion this way!!

30 Maj 2017 o 18:06
skalak25 Użytkownik

P.S

Jeszcze tak dla Twojej i innych wiadomości.

Diagnostyką komputera zajmują się zawodowcy . I nawet składanie “komputera” odbywa się w specjalnie przygotowanym stanowisku przy na matach i odpowiednim uziemieniu . (to jeśli chodzi o sam montaż)

Tak przygotowany sprzęt jest zaplombowany przed amaratorami (takimi jak Ty) aby przez przypadek nie otwierali i nie pajacowali.

30 Maj 2017 o 18:09
skalak25 Użytkownik

Składanie komputera (oraz właściwy dobór komponentów) można porównac do pracy fryzjera.

Dla Ciebie i innych baranów obcinanie włosów (składanie komputera) to ścinanie ich na łyso (czyli bez myślenia co i jak się wkłada).

Wyobraź sobie teraz , że niektórzy mają większe ambicje niż tylko łysa pała , którą Ty ewidentnie posiadasz.

30 Maj 2017 o 18:33
progosu Użytkownik

hahahah co za typ nie wierzę, składam sobie komputery od 13 roku życia, ależ muszę kaleczyć fach, w końcu nie mam wykształcenia kierunkowego uprawniającego mnie do składania komputerów XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

30 Maj 2017 o 20:32
mehoo Użytkownik

Człowieku przestań brać leki albo zmień dawkowanie bo piszesz jak potłuczony. Skąd mozesz wiedzieć jakie mam wykształcenie i doświadczenie zawodowe, a pijesz do mnie jakbysmy się znali. Na jednym gównie sie z Toba nie slizgalem wiec oszczedz łaskawie wycieczek osobistych. Z reguly takie psedo madrale jak Ty okazuja się w życiu zwyklymi nerdami u ktorych wiedza teoretyczna przewaza nad kontaktem z rzeczywistoscia i konczy się to tak jak w Twoim przypadku – wylewaniem zali na forach, bo w życiu nikt tych Twoich pierdół nie jest już w stanie słuchać. A jakas łysa pała to Ci powinna porzadnie gebe obic, to moze klepki wskoczyłyby Ci z powrotem na miejsce. Zacytuje klasyka: “Naczytałeś się pierdoł o żabach i teraz na siłe próbujesz zainteresować tym innych.”

30 Maj 2017 o 20:34
mehoo Użytkownik

Rozumiem ze to 25 w nicku to Twoje IQ. To wszystko wyjasnia.

30 Maj 2017 o 15:37
progosu Użytkownik

dobra cena, wziąłbym 4 jakbym nie potrafił myśleć

30 Maj 2017 o 21:00
mehoo Użytkownik

Tylko skalak25 potrafi tu myśleć, więc pewnie to on wszystkie te profesjonalnie złożone zestawy wykupi. Nie schlebiaj sobie.

30 Maj 2017 o 22:39
hoaxx Użytkownik

Kolega skalak25 dba o naszą rozrywkę – ja się uśmiałem po pachy. Wchodząc w wątek o PC oczekuję nudy, a tu patrz, Clown Show.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.