17 Czerwiec 2017 o 00:00
iBOOD

Mikrofon sE Electronics ProMic Laser Pro

Mikrofon sE Electronics ProMic

Jeżeli zależy Ci na tym, aby nakręcony przez Ciebie fim miał też odpowiednią oprawę dźwiękową potrzebujesz czegoś lepszego – jak mikrofon sE Electronics ProMic Laser Pro.

Specyfikacja

Producent: sE Eletronics
Typ: mikrofon ProMic Laser Pro
Kolor: matowy czarny
Gwarancja: 2 lata

• Naturalny i czysty dźwięk
  • Redukcja -10dB, filtr 80Hz
  • Lekka i solidna obudowa

Mikrofon mono
Włącznik/wyłącznik
Minimalna częstotliwość: 20 – 21 Hz
Maksymalna częstotliwość: 20 – 20,9 kHz
Do aparatu fotograficznego
Impedancja: 200 omów
Napięcie: 1,5 DC
Lekka i wytrzymała obudowa z aluminium
Typ: elektretowy
Zasilany  przez pojedynczy akumulator AA (do nabycia osobno)
Przełącznik ścieżki: -10 dB
Filtr dolnoprzepustowy
Akcesoria montażowe w zestawie
W zestawie: kabel 3.5mm, uchwyt, pokrowiec, pianka i mikrofon kierunkowy ProMic Laser
Wymiary (w opakowaniu): 29,0 x 15,0 x 7,0 cm
Waga (pudełkowa): 600 g

17 Czerwiec 2017 o 06:38
JDid Użytkownik

Kupiłem go ostatnio za 5 PLN więcej i z wysyłką płatną 30 PLN. W sumie coś ok. 205 PLN i nie żałuję. Mikrofon pracuje stabilnie, jest dość kompaktowy i wygodny, dobrze mieści się w torbie z gratami. Bardzo proste urządzenie – wpinamy do gniazda kamery albo rejestratora i nagrywamy. Zasilany jest tylko jedną baterią AA, której jeszcze od kilku miesięcy nie musiałem zmieniać. Zawsze można jakiś zapas nosić w torbie – nie trzeba kombinować z portami USB i powerbankami – super wygodne.

Z wad: gąbka jest trochę luźna i zdarzało mi się kilka razy, przy dynamiczniejszych ujęciach, kiedy sporo biegałem, że zauważałem, że zsunęła się do połowy mikrofonu. Nigdy nie spadła. Jednak po tych kilku doświadczeniach nauczyłem się inaczej nosić kamerę. Można też zastosować kawałek taśmy dwustronnej (dosłownie 5 x 5 mm), żeby dobrze siedziało, a jednocześnie się nie zsuwało.

Oczywiście wszyscy narzekają na brak lampki sygnalizującej włączenie mikrofonu, ale mi jakoś to nie przeszkadzało. W dzisiejszej cenie:

“Teraz!169,95 zł

Darmowa przesyłka”
na pewno świetny sprzęt “entry level”, a myślę, że i bardziej zaawansowani twórcy nim nie pogardzą.
Ja osobiście mogę go polecić. Nie mam dużo doświadczenia z Rhode’ami, ale jeżeli ktoś robi video/vlogi/youtube’y i chciałby kupić swój pierwszy mikrofon, to ta oferta jest zdecydowanie dla niej/dla niego! To po prostu dobry i prosty w obsłudze sprzęt za stosunkowo nieduże pieniądze. Za połowę ceny poprawiamy dźwięk (względem wbudowanego w kamerę mikrofonu) i osiągamy jakieś 80% jakości Rhode’a.

17 Czerwiec 2017 o 08:08
Ysiak Użytkownik

Dziękuję za recenzje. :-)

17 Czerwiec 2017 o 15:20
BandiPOL Użytkownik

Kupiony, poniższe porównanie mnie przekonało

https://www.youtube.com/watch?v=Zm0IM_rkWKM

17 Czerwiec 2017 o 21:57
kamel.rene Użytkownik

Kupiony. Z darmową przesyłką – super oferta.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.